Vrijdagavond tijdens de carnavalsreceptie, waarbij velen door Adjudant Ewout zijn uitgenodigd, werd door Prins Martin de 1e duidelijk gemaakt dat Slagharen een goed carnaval kan vieren.
Tijdens de receptie werd de raad van elf voorgesteld door Prins Martin de 1e. De kinderraad werd door jeugdprinses Lynn Amsink en haar Adjudant Nora Kloppenburg voorgesteld. Daarna volgde de jaarrede. Vaak wordt tijdens de receptie de (lokale) politiek en actualiteit op de hak genomen.
Gezelligheid tot in de late uurtjes
Ook burgemeester Offinga maakte duidelijk dat ook hij zich vereerd voelde om de sleutel te mogen overhandigen aan prins Martin de 1e en zette ook hij de prins een hak tijdens zijn toespraak. Het zorgde ervoor dat het een gezellige receptie werd. De muziek tijdens de receptie werd verzorgd door “Toet & Bloaslust”. Daarna begon de feestavond die doorging tot de late uurtjes.
De optocht
Zaterdagmiddag werd weer duidelijk dat Slagharen ieder jaar een groot optocht laat zien. Van ver buiten de gemeente kwamen ze van alle kanten Slagharen binnen stromen en stond men langs de straten te wachten op de grote lange optocht. De optocht is één van de hoogtepunten van het carnaval en bestaat meestal uit praalwagens, loopgroepen, einzelgänger en muziekkorpsen (dweilorkesten). De optocht had maar liefst 39 wagens van klein tot groot.
Tekstverwerking: Arjen Roelofs, Omroep NOOS
Foto: Henk Stoeten